TOPlist
facebook google+ linkedin youtube
header-print
Sekce

Praktické informace

Převodní tabulka značení ocelí - dle DIN

16.04. 2015by Admin E-konstruktér

Převodní tabulka značení ocelí v různých normách - ČSN, EN, ISO, W.Nr., AISI. Třídění dle DIN

 
Třídění dle normy W.Nr.
Třídění dle normy ČSN
Třídění dle normy EN
Třídění dle normy AISI
 
vyhledávání je možné pouze v 1. sloupci
DINČíslo materiálu W.Nr.Značka oceli dle EN nebo EN ISOZnačka oceli dle ČSNZnačka dle AISI norma EN (DIN, SEW)
9 SMn 281.0715-111091213-
St 331.0035S18510000-10025
St 33-21.0035S18510004--
BSt 22/34 6U1.0003-10216--
USt 37-21.0036-10370--
RSt 42-11.0077-10420--
RSt 42-21.0042-10420--
Ryt 42-21.0042-10420--
bst 42/50 RU1.0433-10425--
-1.071511SMn3011109--
-1.072110S20111101108-
-1.072515SMn1311120--
-1.072422S2011120-
-1.072635S20111401140-
-1.0314D 6-211300-
St 131.0333-11301--
USt 131.0333-11301--
USt 31.0333-11301--
-1.0347DC0311301-10130
Ust 141.0335-11304--
Ust 41.0336-11304--
St 141.0338DC0411305-10130
St 41.0338DC0411305-10130
St 221.0332 DD11 11320-10111
St 121.0330DC0111321-10130
-1.0338 DC04 11325-10130
-1.0335 DD13 11330-10111
St 121.0330-11331-10130
St 21.0330-11331-10130
RSt 34-21.0034-11342--
RSt 37-21.0038-11342--
Ust 34-21.0028-11343--
Ust 37-21.0036-11343--
-1.0026S195T11343--
St 351.0308-113531020-
-1.0254 SPT360 11353-1629
Ast 351.0345-11364--
HI1.0345-11364--
HI1.0346-11364--
Ast 351.0345-11366--
Ast 351.0345P235GH11368-10028-2
Ast 351.0346P235GH11369-10028-2
USt 37-21.0036S235JRG111373--
RSt 37-21.0038S235JR(G2)11375--
RSt 37-21.0039S235JRH11375--
St 37-31.0114S235J011378-10025
RSt 37-2 Cu 31.0167 S235JRG2Cu 11379-10025
---113811012-
H I I1.0425 P265GH 11416-10028-2
ASt 411.0425P265GH11418-10028-2
TTSt 411.0437-11419--
Ust 42-21.0040-11423-
RST 42-21.0042-11425-
St 44-31.0144-11428-
5t 4231.0136-11428-
ASt 411.0426-11431-
St 44-21.0044S275JR11443-10025
St 44-21.0128S275JRC11443-10025
-1.0149S275J0H11443-10025
-1.0138S275J2H11448-10025
-1.0145S275J211448-10025
TStE 3151.0509-11449-
St 451.0256 SPT410 11453-1629
H IV1.0455-11474-
17 Mn 41.0491-11478-
St 52-31.057-11483-
ST 50-21.0050E29511500-10025
T StE 3551.0566 P355NL1 11503-10028-3
-1.0570S355J2G311503-10025
-1.0576 S355J2H 11503-10210-1
-1.0577S355J211503--
-1.0547S355J0H11523--
-1.0553S355J011523-10025
-1.0554 S355JOC 11523-10025
St 52-31.0570 S355J2G3 11523-10025
St 52-3 Cu31.0585 S355J2G3Cu 11529-10025
ASt 521.0577-11531-
St 551.0507-11550-
ST 60-21.0060E33511600-10025
St 70-21.0070E36011700-10025
Ck 101.1121C10E120101010-
RFE 1001.1013-12014-
-1.1148C16E12020--
Ck 151.1141-120201017
Ck 151.1141-120201015
St 35.81.0305 -12021-10028
St 45.81.0405 -12022-10028
St 451.0408-10022-
Ck 151.1141C15E120231015-
Ck 151.1141-120231017-
Ck 221.0402C2212024102010083-2
Ck 221.1151 C22E 12024102010083-1
Ck 221.1151 -12024102310083-1
C 251.0406C2512030102610083-2
C 251.1158 C25E 12030-10083-1
C 301.0528C3012031103010083-2
-1.1178 C30E 12031-10083-1
C351.0501C3512040103510083-2
Ck 351.1181 C35E 12040103510083-1
C 401.0511C4012041104010083-2
-1.1186 C40E 12041-10083-1
35 B 21.551135B212042--
C 451.0503C4512050104310083-2
Ck 451.1191 C45E 12050104210083-1
C 501.0540C5012051105010083-2
-1.1206 C50E 12051-10083-1
C 551.0535C5512060105510083-2
Ck 551.1203 C55E 12060105510083-1
-1.1219C56E212060--
c 601.0601C6012061105010083-2
-1.1221 C60E 12061-10083-1
C 671.0603-120711070
C 67W1.1744-12071-
C 751.1248-120811080
c751.1249-120811074
CK 851.1269-12090-
17 Mn 41.0481P295GH13030102210028-2
17 Mn 41.0491-130301518-
-1.113320Mn513030--
20 Mn 51.1133-131231518
20 Mn 51.1133-131231022
StE 360.71.0582 L360NB 13126-10208-2
28 Mn 61.117028Mn613141133010083-1
30 Mn 51.1165-131411330
-1.124470Mn413180--
80 Mn 41.1259-13180-
37 MnSi 51.5122-13240-
42 MnV 71.5223-13242-
46 Mn 71.0912-132501345
46 Si 71.5024-132519250
55 Si 71.0904-132619255
65 Si 71.5028-132709260
-1.2067102Cr614100--
100 Cr 61.3505-14100E 52100
100 Cr 61.3505100Cr61410952100(17230)
100 Cr 61.2067-1410952100
-1.701617Cr314120--
15 Cr 31.7015-141205015
37 Cr 41.703437Cr4141405135 H10083-1
34 Cr 41.7033-141415135
34 Cr 41.7033-141415132H
34 Cr 41.7033-141415132
41 Cr 41.7035-141415140
41 Cr 41.7035-141415140 H
100 CrMn 61.3520100CrMnSi6-414209--
-1.352117MnCr514220--
-1.713116MnCr514220511510084
-1.216221MnCr514221--
-1.352319MnCr514221--
20 MnCr 51.714720MnCr5142215120 H10084
-1.7102-14240-
34 CnAl 61.8504-14340-
15 Mo 31.541516Mo315020-10028-2
13 CrMo 4 41.733513CrMo4-515121-10028-2
-1.356720CrMo415124--
-1.724318CrMo415124--
-1.8963S355J2G1W15127--
-1.8963 S355J2G1W 15127-10155
-1.721825CrMo415130413010083-1
-1.7220 34CrMo4 15131413510083-1
34 CrMo 41.7220-141414135
34 CrMo 41.7220-141414137
-1.356343CrMo415142--
42 CrMo 41.722542CrMo415142414010083-1
9 CrNiCuP 3 2 41.8945S355J0WP15217--
27 MnCrV 41.8162-15231-
24 CrMoV 5 51.7733 -15236-
---152406135
30 CrMoV 91.7707 30CrMoV9 15241-10083-2
50 CrV 41.815951CrV415260615010083-2
-1.7380 10CrMo9-10 15313-10028-2
-1.738311CrMo9-1015313--
-1.770921CrMoV5-715320--
-1.7733 24CrMoV5-5 15320-10028-2
17 Cr-MoV 101.7766-15323-
-1.8519 31CrMoV9 15330-(17211)
30 CrMoV 91.7707 -15330-
-1.850941CrAlMo7-1015340--
42 CrMo 41.7225-153414140
20 CrMoV 13 51.7779-15423-
21 NiCrMo 21.6523-161258620
21 NiCrMo 21.6523-161258617 H
15 CrNi 61.5919 15CrNi6 162204320 H10084
13 NiCr 61.5713-162203115
StE 690 V1.8928 S690QL 16224-10137-2
18CrNi 81.592-16231-
35 NiCr 61.571-162403135
---163202317
15 CrNi 61.5919 -163214320
17 CrNiMo 61.6597-16326-
-1.656341NiCrMo7-3-216341--
36 CrNiMo 41.6511-163419840
36 CrNiMo 41.6511-163414340
34 CrNiMo 61.6282-163424340
34 CrNiMo 61.658234CrNiMo616343434010083-1
14 NiCr 141.575215NiCr1316420331010084
15 NiCr 141.2735-164203415
15 NiCr 141.2735-164203310
14 NiCr 141.5752-164203415
26 NiCrMoV 8 51.6931-16431-
30 CrNiMo 81.6580-16435-
31 NiCr 141.5755-16440-
34 CrNiMo 61.6582-164404340
14 NiCr 151.585-16520-
14 NiCr 181.595-16523-
35 NiCr 181.5864-16640-
X 7 Cr 141.4001X 7 Cr 1417020403
-1.4000X6Cr1317020403-
X 10 Cr 131.4006X12Cr1317021410-
X 15 Cr 131.4024-17021403
-1.4021X20Cr131702242010088-1
-1.4028X30Cr1317023420-
-1.2083X40Cr1417024420-
-1.4031X39Cr1317024420-
-1.3541X47Cr1417029420-
-1.4015X8Cr1817031430-
-1.4016X6Cr1717040430-
-1.4017X6CrNi17-117041430-
-1.4112X90CrMoV1817042440B-
-1.7390X15CrMo5-117102--
12 CRMo 19 51.7362-17102501
-1.4713X10CrAlSi717113-(470-76)
-1.4718X45CrSi 9-317115HNV 3-
X 12 CrMo 9 11.7386-17116504
-1.4724X10CrAlSi1317125405-
-1.4923X22CrMoV12-117134--
X 20 CrMo 131.4122 -17134-
-1.4116-17136--
-1.4122 X39CrMo17-1 17137-10088-1
-1.4104 X14CrMoS17 17140-10088-1
-1.4057 X19CrNi17-2 1714543110088-1
-1.4112X90CrMoV1817151--
-1.4773X8Cr3017153446-
X 10 Cral 241.4762-17153446
-1.4301X5CrNi18-101724030410088
-1.4310X10CrNi18-817241302-
-1.4310X10CrNi18-817242302
-1.4305 X8CrNiS18-9 1724330310088-1
-1.4541X6CrNiTi18-101724632110088
-1.6903 X10CrNiTi18-10 1724632110088-1
-1.4541X6CrNiTi18-101724732110088
-1.4878X8CrNiTi18-1017248321-
-1.4306X2CrNi19-1117249304L-
-1.4828X15CrNiSi20-1217251309(470-76)
-1.4886X10NiCrSi35-1917253330-
-1.4841 X15CrNiSi25-20 17255314(470-76)
-1.4845X8CrNi25-2117255310-
-1.4841X15CrNiSi25-2117265--
-1.4307X2CrNi18-917287--
-1.4919X6CrNiMo17-1317341316H-
-1.4539 X1NiCrMoCuN25-20-5 17342-10088-1
-1.4401X5CrNiMo17-12-21734631610088-1
-1.4404 GX2CrNiMoN17-11-2 1734631610088-1
-1.4571 X6CrNiMoTi17-12-2 17347316Ti10088
-1.4571X6CrNiMoTi17-12-217348316Ti10088
-1.4404X2CrNiMo17-12-217349316L-
-1.4435 X2CrNiMo18-14-3 17349316L10088-1
-1.4435X2CrNiMo18-14-317350316L10088-1
-1.4439 GX3CrNiMoN17-13-5 17350-10088-1
-1.4436X3CrNiMo17-13-317352316L-
-1.4573-17353316Ti-
-1.4573-17356316Ti-
-1.4876X10NiCrAlTi32-2117358--
-1.4462 X2CrNiMoN22-5-3 17381-10088-1
-1.4373X12CrMnNiN18-9-517460202-
-1.4871X 53 CrMnNiN 21 917465EV 8
-1.3512-17536-
-1.3401X120Mn1217618--
-1.1730C45U19083--
-1.1740K 960 SD19103-
-1.1744-19125-
-1.1520C70U19132--
-1.1520C70U19133--
-1.1525C80U19152--
-1.1545C105U19191--
-1.1555C120U19221--
-1.284290MnCrV819312--
-1.284290MnCrV819313--
-1.282595MnWCr519314--
-1.2834105V19356--
-1.2210115CrV319421--
-1.2080X210Cr1219436--
-1.2436X210CrW1219437--
-1.210162SiMnCr419452--
-1.216221MnCr519487--
-1.231140CrMnMo719520--
-1.236532CrMoV12-2819541--
-1.235550CrMoV13-1519550--
-1.2343X37CrMoV5-119552--
-1.2344X40CrMoV5-119554--
-1.2345X50CrVMo5-119569--
-1.2363X100CrMoV5-119571--
-1.2601X165CrMoV1219572--
-1.2379X153CrMoV1219573--
-1.272150NiCr1319614--
-1.2767X45NiCrMo419655--
-1.271455NiCrMoV719663--
-1.2581X30WCrV9-1319721--
-1.255060WCrV819735--
-1.3333HS3-3-219820--
-1.3355HS18-0-119824--
-1.3339HS6-5-219830--
-1.3553X82WMoCrV6-5-419830--
-1.3344HS6-5-319837--
-1.3243HS6-5-2-519852--
-1.3207HS10-4-3-1019861--
-1.0037 S235JR --10025
-1.0115 S235JOC --10025
-1.0118 S235J2G3C --10025
-1.0140 S275JOC --10025
-1.0141 S275J2G3C --10025
-1.0166 S235J2G3Cu --10025
-1.0242 S250GD --10147
-1.0244 S280GD --10147
-1.0250 S320GD --10147
-1.0310 C10D --10016-2
-1.0312 DC05 --10130
-1.0313 C7D --10016-2
-1.0319 L210GA --10208-1
-1.0392 DC04EK --10209
-1.0413 C15D --10016-2
-1.0414 C20D --10016-2
-1.0415 C26D --10016-2
-1.0429 L290MB --10028-2
-1.0438 B500N --10080
-1.0445 P295NH --10028-2
-1.0457 L240NB --10028-2
-1.0459 L240GA --10028-1
-1.0473 P355GH --10028-2
-1.0484 P290NB --10028-2
-1.0486 P275N --10028-3
-1.0487 P275NH --10028-3
-1.0488 P275NL1 --10028-3
-1.0490 S275N --10113-2
-1.0491 S275NL --10113-2
-1.0493 S275NH --10210-1
-1.0497 S275NLH --10210-1
-1.0516 C38D --10016-2
-1.0517 C48D --10016-2
-1.0518 C56D --10016-2
-1.0529 S350GD --10147
-1.0530 C32D --10016-2
-1.0533 E295GC --10025
-1.0539 S355NH --10210-1
-1.0541 C42D --10016-2
-1.0543 E355GC --10025
-1.0545 S355N --10113-2
-1.0546 S355NL --10113-2
-1.0549 S355NLH --10210-1
-1.0562 P355N --10028-3
-1.0565 P355NH --10028-3
-1.0569 S235J2G3C --10025
-1.0578 L360MB --10208-2
-1.0586 C50D --10016-2
-1.0588 C52D --10016-2
-1.0609 C58D --10016-2
-1.0610 C60D --10016-2
-1.0612 C66D --10016-2
-1.0614 C76D --10016-2
-1.0615 C70D --10016-2
-1.0616 C86D --10016-2
-1.0618 C92D --10016-2
-1.0622 C80D --10016-2
-1.0628 C88D --10016-2
-1.0633 E360GC --10025
-1.0971 S260NC --10149-3
-1.0972 S315MC --10149-2
-1.0973 S315NC --10149-3
-1.0976 S355MC --10149-2
-1.0977 S355NC --10149-3
-1.0980 S420MC --10149-2
-1.0981 S420NC --10149-3
-1.0982 S460MC --10149-2
-1.0984 S500MC --10149-2
-1.0986 S550MC --10149-2
-1.1104 P275NL2 --10028-3
-1.1106 P355NL2 --10028-3
-1.1149 C22R --10083-1
-1.1163 C25R --10083-1
-1.1179 C30R --10083-1
-1.1180 C35R --10083-1
-1.1189 C40R --10083-1
-1.1201 C45R --10083-1
-1.1202 C52D2 --10016-4
-1.1209 C55R --10083-1
-1.1212 C58D2 --10016-4
-1.1220 C56D2 --10016-4
-1.1222 C62D2 --10016-4
-1.1223 C60R --10083-1
-1.1228 C60D2 --10016-4
-1.1232 C68D2 --10016-4
-1.1236 C66D2 --10016-4
-1.1241 C50R --10083-1
-1.1242 C72D2 --10016-4
-1.1252 C78D2 --10016-4
-1.1253 C76D2 --10016-4
-1.1255 C80D2 --10016-4
-1.1262 C82D2 --10016-4
-1.1265 C86D2 --10016-4
-1.1272 C88D2 --10016-4
-1.1282 C92D2 --10016-4
-1.4306 GX2CrNiN18-9 --10088-1
-1.4460 X3CrNiMoN27-5-2 --10088-1
-1.4742 X10CrAl18 --(470-76)
-1.4762 X10CrAl24 --(470-76)
-1.5330 20MnB5 --10083-3
-1.5531 30MnB5 --10083-3
-1.5532 38MnB5 --10083-3
-1.5637 12Ni14 --10028-4
-1.5662 X8Ni9 --10028-4
-1.5680 X12Ni5 --10028-4
-1.5920 18CrNi8 --10084
-1.6523 21CrNiMo2 --10084
-1.6580 30CrNiMo8 --10083-1
-1.7033 34Cr4 --10083-2
-1.7039 41CrS4 --10083-1
-1.7139 16MnCrS5 --10084
-1.7149 20MnCrS5 --10084
-1.7226 34CrMoS4 --10083-1
-1.7227 42CrMoS4 --10083-1
-1.7228 50CrMo4 --10083-2
-1.7258 24CrMo5 --10028-2
-1.7735 14CrMoV6-9 --10083-2
-1.8507 34CrAlMo5 --(17211)
-1.8521 15CrMoV5-9 --(17211)
-1.8550 34CrAlNi7 --(17211)
-1.8823 S355M --10113-3
-1.8825 S420M --10113-3
-1.8827 S460M --10113-3
-1.8834 S355ML --10113-3
-1.8836 S420ML --10113-3
-1.8838 S460ML --10113-3
-1.8901 S460N --10113-2
-1.8902 S420N --10113-2
-1.8903 S460NL --10113-2
-1.8905 P460N --10028-3
-1.8912 S420NL --10113-2
-1.8915 P460NL1 --10028-3
-1.8918 P460NL2 --10028-3
-1.8925 S890QL1 --10137-2
-1.8931 S690Q --10137-2
-1.8933 S960QL --10137-2
-1.8935 P460NH --10028-2
-1.8953 S460NH --10210-1
-1.8956 S460NLH --10210-1
-1.8961 S235J2W --10155
-1.8983 S890QL --10137-2
-1.8988 S690QL1 --10137-2
hodnocení