TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

Precizní planetová převodovka – náročný a dokonalý produkt

07.09. 2015by Admin E-konstruktér

Planetové převodovky jsou (nejčastěji ve spojení se servomotorem) neodmyslitelnou součástí automatizovaných linek, obráběcích strojů a dalších zařízení, kde je nutné přesné polohování.

     V dnešní době jsou kladeny stále větší nároky na parametry a kvalitu jednotlivých komponentů a výrobce musí věnovat velkou pozornost každému detailu. APEX DYNAMICS je předním světovým výrobcem planetových převodovek. Dovolte mi v krátkosti představit výrobní proces a hlavní přednosti náročného a dokonalého produktu jakým je planetová převodovka.

Výrobní závod APEX DYNAMICS

     Výrobní plocha hlavního závodu je 70 000m2, má kapacitu až 50 000ks převodovek měsíčně a je vybaven nejmodernějšími technologiemi. Veškeré výrobní procesy, jako je dělení materiálu, opracování, broušení, tepelné zpracování, montáž a výstupní kontrola se nacházejí v jednom závodě. Každá převodovka je sledována systémem image-processing a na základě sériového čísla je možné dohledat záznam výroby dané převodovky. Jsou zde vytvořeny ideální podmínky pro výrobu dokonalého produktu. Výrobní proces převodovky, od návrhu po výstupní kontrolu, je možné vidět na našem videu.


Precizní planetové převodovky APEX DYNAMICS řady AF/AB/AD/AE

     Vlajkovou lodí v produktovém portfoliu společnosti je prémiová řada převodovek AF/AB/AD/AE, které patří v oblasti planetových převodovek k absolutní světové špičce. Na videu je možné vidět princip planetové převodovky se zcela unikátními konstrukčními prvky.


Materiál

     Skříň převodovky a výstupní příruba jsou zhotoveny z nerezové oceli. Díky tomu mohou být bez problémů použity v potravinářském průmyslu, nebo v aplikacích pro agresivní prostředí. Převodovky mají navíc krytí IP65 a certifikát ATEX. Těchto výhod využívají výrobci robotických vozítek, kde koncovými uživateli jsou záchranné složky, případně firmy zabývající se údržbou nádrží s nebezpečnými látkami.

Šikmé ozubení a Heli-Topo

     Planetové převodovky řady AF/AB/AD/AE jsou vybaveny šikmým ozubením, které je zpracováno metodou Heli-topo. Profil zubu je broušený tak aby byla zajištěna ideální dotyková plocha mezi jednotlivými zuby. Převodovky mají plynulý chod, mohou přenášet velké momenty a významně je prodloužena životnost.


Konstrukce nosiče planet

     Nosič planet má unikátní konstrukční řešení, chráněné mezinárodním patentem. Je zhotoven z jednoho kusu materiálu a má speciálně uložené planety. Díky tomu je celý systém velmi kompaktní a tuhý a převodovka tak zvládá značné zatížení.

Mazivo Nyogel a těsnění

     U mnoha aplikací (např. v potravinářském průmyslu) je zcela vyloučené, aby docházelo k únikům maziva. Pro tyto účely APEX DYNAMICS vyvinul speciální (patentem chráněné) těsnění na vstup i výstup převodovky, které dokáže zajistit dokonalou těsnost při minimálním tření. V převodovkách je navíc použito tuhé plastické mazivo Nyogel 792D. Nyogel je velmi odolný vůči vnějším vlivům, má stálou hustotu a zajišťuje tichý a plynulý chod.

Motorová příruba

     Velká pozornost je věnovaná připojovací motorové přírubě na vstupu převodovky. Je vždy zhotovena na míru k požadovanému motoru a vybavena speciální tříbodovou kleštinou, která zajistí dokonalý svěrný spoj s hřídelí připojeného motoru.

Technická podpora

     Na našich stránkách www.apexdynaczech.cznaleznete podrobné informace k našim produktům a lze si stáhnout i veškeré katalogy. Je tu také odkaz na Design-Tool , nástroj pro návrh optimální převodovky ke zvolenému motoru, z něhož je možné stáhnout výkresy a 3D modely. Další pomůckou je výpočtový program Dynamax.

     Produktové portfolio převodovek APEX DYNAMICS je mnohem širší. Jeho součástí jsou například úhlové planetové převodovky AFR/ADR/ABR/AER , ekonomická řada planetových převodovek PII/PIIR, kuželové spirálové převodovky AT/ATB, hypoidní převodovky KF/KH a další.

     Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 2015 neváhejte navštívit naši expozici v pavilonu F, stánek 090. K vidění bude mnoho produktů, včetně novinek pro rok 2016. Tímto jste srdečně zváni.

hodnocení

Diskuze