TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

Planetové převodovky APEX DYNAMICS lze elegantně integrovat do jakékoliv aplikace

08.05. 2016by Admin E-konstruktér

Každá aplikace, která řeší polohování pomocí servomotoru a planetové převodovky, má svá specifika a požadavky na zatížení. Někdy je kladen důraz na rychlost a kroutící moment, jindy naopak na radiální případně axiální zátěž. K převodovce může být připojen pastorek, řemenice, či pružná spojka. Variant je mnoho a pro každou aplikaci je vhodný jiný tvar výstupní příruby. Tento fakt řeší tradiční výrobce převodovek APEX DYNAMICS mnoha variabilními variantami.

 

Standardní provedení s výstupní hřídelí:


RaveoJedná se o nejčastěji využívanou variantu výstupu planetových převodovek. Výstupní hřídel planetové převodovky se vyrábí v hladkém provedení nebo s drážkou pro pero. K planetové převodovce je možné jednoduše připojit pastorek či pružnou spojku a zajistit je pomocí vnitřního závitu na konci výstupní hřídele. Výstupní hřídel planetové převodovky je většinou usazena ve vnitřním standardním kuličkovém ložisku. Převodovka je tedy dimenzovaná na deklarovanou radiální i axiální zátěž. Apex Dynamics může v této variantě nabídnout mnoho typů převodovek. Ve standardním provedení jsou to PEII, PGII, PAII, PSII. V prémiové variantě jsou k dispozici převodovky AF, AB a AE, které mají místo kuličkových ložisek ložiska kuželíková, která mají vyšší axiální i radiální zatížitelnost.

 

Provedení s přírubou pro pastorek:


raveo

V současnosti je trendem v lineárním polohování využití ozubených hřebenů a pastorků, které umožňují vysokou přesnost, dynamiku, variabilitu i životnost. Rotační energie je přenášena většinou z elektromotoru pomocí planetové převodovky, která redukuje rychlost a zvyšuje krouticí moment s vysokou mechanickou účinností. U těchto aplikací (například CNC stroje), jsou kladeny mnohem větší nároky na radiální zatížení, klopné momenty a torzní tuhost převodovky. Planetová převodovka s výstupní hřídelí má mechanická omezení jak z pohledu upevnění tak radiálně axiálního zatížení, proto je vhodné použít převodovku se speciální přírubou pro pastorek. Příruba zajistí ideální uchycení pastorku a správné rozložení sil. Velké kuželíkové ložisko na výstupní přírubě, umožňuje zvýšenou radiální i axiální zátěž převodovky. Apex Dynamics nabízí převodovku s ISO přírubou v provedení ekonomickém PD i prémiovém AD s maximální torzní tuhostí a minimální vůli v ozubení.

 

Provedení s přírubou pro řemenici:


raveo
U mnoha aplikací je lineární pohyb zajištěn pomocí řemene. Zde je často kladen důraz na velké radiální zatížení při vysokých otáčkách. Tohle spojení nabízí převodovka se speciální výstupní přírubou pro řemenici.  Planetový převod je umístěn přímo v náboji pro řemenici, který je a podpořen dvěma integrovanými ložisky. Díky tomu mají převodovky velmi kompaktní rozměry a snesou velké radiální zatížení. Náboj převodovky je navíc rozměrově uzpůsoben dle ISO k připojení normovaných řemenic. Apex Dynamics nabízí dvě varianty planetových převodovek s integrovanou řemenicí.  Standardní (ekonomickou) PL a prémiovou AL s vysokou přesností.
 

Kuželové spirálové převodovky:


raveoDůležitou součástí portfolia Apex Dynamics jsou kuželové spirálové převodovky.  K mnoha výhodám těchto převodovek, patří také velká variabilita provedení vstupních hřídelí přírub. Úhlová varianta se dvěma výstupními hřídelemi ATB-L a jednou vstupní hřídelí. Úhlová varianta s jednou vstupní a jednou výstupní hřídelí ATB-L1/ATB-R1. Úhlová varianta s dutou výstupní hřídelí ATB-H/ATB-C popřípadě varianta s výstupní dutou hřídelí s rychloupínacím elementem.  Varianta se čtyřmi hřídelemi ATB-4M. Tyto převodovky mohou být také zhotoveny s přírubou a svěrným spojem pro servomotor na vstupu. Pro potravinářský průmysl je možné  dodat spirálové převodovky v nerezovém provedení AT.

Řešení pro každou aplikaci:


APEX DYNAMICS nabízí řešení pro každou aplikaci, kde je potřeba přesné polohování, variabilita i dlouhodobý kontinuální provoz. Na našich stránkách www.apexdynaczech.cz naleznete navíc výpočtový program Dynamax a vygenerujte si výkres a 3D model v programu Design-tool. Náš tým zkušený techniků vždy nabídne optimální řešení převodovky s ohledem na technické i ekonomické požadavky.

 

APEX DYNAMICS CZECH s.r.o.

tř. Tomáše Bati 1851
765 02 Otrokovice
Česká republika

T: +420 577 663 877
E: info@apexdynaczech.cz


hodnocení

Diskuze