TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

Nový Innovation Lab slibuje inovativní technologie i nová pracovní místa

13.04. 2015by Admin E-konstruktér

První český Innovation Lab v oblasti dekorativních svítidel zahájí svůj provoz v pátek 10. dubna 2015 v nově zrekonstruovaných prostorách sklářského areálu PRECIOSA Lighting v Kamenickém Šenově.

Inovativní centrum je určeno a vybaveno pro aplikovaný výzkum a vývoj voblastech Design a Lighting, ve kterých je firma světově vyhledávaným specialistou. Interiér 900 metrů čtverečních odborného pracoviště, které navrhli architekti studia Mjölk momentálně zaměstnává tým sedmi odborníků od vývojových konstruktérů po specialisty na inovativní materiály.

„Innovation Lab PRECIOSA nás posouvá mnohem blíže kmožnostem, jak voblasti aplikovaného výzkumu uchopit zajímavé inovativní technologie a materiály pro realizaci designově zajímavých světelných projektů a svítidel tím, že nám svým vybavením umožňuje tyto technologie a materiály proměřit, dlouhodobě otestovat vnáročných podmínkách a vyhodnotit i sohledem na očekávanou životnost," popisuje význam centra specialista pro výzkum a vývoj, Radan Panáček.

 presiosa

"Do konce roku očekáváme rychlý rozvoj a růst týmu až na 20 osob a do programu chceme zapojit nejen členy skupiny PRECIOSA GROUP, ale i důležité partnery jako je společnost OSRAM, 3M, ABB atd.,” představuje nejbližší kroky ředitel vývoje a výzkumu, Vladimír Hejkal a doplňuje: „Spolupracovat budeme také svysokými školami jako např. VŠCHT Praha, UJEP vÚstí nad Labem nebo Technická univerzita vLiberci a vplánu jsou i rezidenční pobyty zahraničních odborníků nejen zoblasti designu."

Ještě před otevřením R&D centra obdržela PRECIOSA Lighting ocenění v kategorii kreativní firma za svítidlo bez vodičů – konkrétně za elektrovodivé vrstvy na skle v rámci soutěže Česká inovace a zařadila se mezi finalisty v nominacích na Inovativní firmu roku 2014. Mezi další inovativní řešení R&D centra patří patent na reflexní vrstvu zbroušeného křišťálu, zvaný Stardust, který firma uvedla letos vlednu na pařížské výstavě Maison&Objet. Partnery R&D centra jsou např. společnosti OSRAM, 3M, ABB a Happy Materials.

preciosa

hodnocení

Diskuze