TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

Nejvýkonnější zařízení pro testování těsnění na světě

27.01. 2014by Admin E-konstruktér

Centrum pro výzkum a vývoj společnosti Trelleborg v německém Stuttgartu disponuje speciálně zkonstruovanou zkušební stolicí, uvnitř které se nachází osmnáctitunová testovací stolice o výkonu 260 kW. Toto zařízení je vybaveno pohyblivou pístnicí a je určeno k testování těsnění. Toto zařízení dokáže simulovat různé druhy pohybů a tlaků, kterým jsou vystavena těsnění na hydraulických pístnicích použitých v těch nejnáročnějších systémech jako je přistávací vybavení letadel, zařízení tvarujících pomocí injektování nebo těžební stroje. Holger Jordan, manažer společnosti Fluid Power Technology, říká: „Díky značné investici do testovací soupravy jsme nyní schopni nabídnout naším zákazníkům jedinečné zařízení pro testování těsnění ve stále náročnějších podmínkách, které kladou na jejich funkčnost vyšší a vyšší nároky."

„Hlavní výhodou zkušebního zařízení je, že dokážeme v laboratoři simulovat takové podmínky, které jsou velice podobné skutečným podmínkám v reálném světě," doplňuje Eric Seeling, konstruktér, který zařízení navrhl. „Tato testovací souprava dokáže provádět dlouhodobé testy únavy materiálu a kvality vývoje, když simuluje účinek, jakému jsou hydraulické pístnice vystaveny, tj. např. 25 000 přistání letadla nebo milion zdvihů pod tlakem. Vynikající je pak především pro testování zařízení využívaných v kosmonautice, kde dokáže kontrolovat parametry jako je brzdění nebo působení boční síly na přistávací zařízení a dokáže velice reálně simulovat dokonce i nárazy způsobené nerovnostmi na ranvejích."

Společnost při návrhu a konstrukci tohoto zařízení zúročila svých více než 35 let zkušeností z oblasti testování. Celá stolice je zasazena do betonové zdi, aby byly odizolovány vibrace proudící z okolních budov. Pohonná jednotka je umístěna v samostatné místnosti a zásobuje celou budovu teplem, které by jinak přišlo vniveč.

Testovací zařízení dokáže testovat těsnění o průměru 10 až 40 cm a v rámci jediného testu dokáže prověřit celé soustavy s těsněním, jelikož dokáže opakovaně vyvíjet realistický tlak mezi primárními a sekundárními těsněními. Pohybuje se rychlostí až 1 m/s, vyvíjí frekvence o intenzitě až 10 Hz a dokáže vytvářet pohyby a vyvinout tlak v přednastavených sekvencích, ať již v sinusoidách, tvarech lichoběžníku či ve zcela libovolně nastavených vzorech.

Jednou z novinek tohoto zařízení je válec – instalovaný ve spodní části - který dokáže vyvíjet příčnou sílu, a to až o síle 225 kN, stejně jako permanentní radiální zátěž na těsnění nebo – v závislosti na zdvihu – také zátěž dynamickou. Další speciální vlastností tohoto zařízení je schopnost simulovat různé atmosférické teploty v rozsahu mezi –60 až +90 °C. Všechny výsledky lze samozřejmě důkladně zdokumentovat, díky čemuž mohou zákazníci následně koncovým spotřebitelům doložit, že jejich zařízení pracuje v souladu s předepsanými či požadovanými parametry.

zdroj: hydraulicspneumatics.com
hodnocení

Diskuze