TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

HENNLICH sestrojil dezinfekční rámy pro ochranu lidí na letištích nebo úřadech

04.05. 2020by Admin E-konstruktér

Strojírenská firma HENNLICH z Litoměřic navrhla a sestrojila speciální dezinfekční rámy, které mohou zvýšit ochranu lidí na veřejných místech, jako jsou letiště, úřady, nádraží, nákupní centra nebo obchody. Původně se podobná zařízení využívala například na vlhčení či chlazení vzduchu v průmyslu nebo v parných létech. Stejný princip využívá firma pro dezinfekci při vstupu do uzavřených objektů při koronavirové krizi.

Firma HENNLICH navrhla a sestrojila speciální dezinfekční rámy, které mohou zvýšit ochranu lidí na veřejných místech, jako jsou letiště, úřady, nádraží, nákupní centra nebo obchody.

„Dlouhodobě dodáváme různé typy trysek a čerpadel, které využívají firmy v průmyslu. Jedním ze způsobů využití je například vlhčení vzduchu. Stejný princip i technologii lze využít také při rozprašování dezinfekce. Předpokládáme, že ve veřejných budovách nebo tam, kde bude vysoká koncentrace lidí, bude v souvislosti s koronavirovou epidemií nutnost zvýšené dezinfekce lidí a nepůjde o krátkodobé opatření. Využitím dezinfekčních rámů se celý proces dezinfekce zrychlí a optimalizuje," říká Martin Pavliska, vedoucí divize HYDRO-TECH společnosti HENNLICH.

Technicky je zařízení sestaveno z vysokotlakého čerpadla, nádoby na dezinfekci, rozvodů a speciálních trysek na rámu. „Vzhledem k relativně jednoduché konstrukci lze systém instalovat rychle a velmi jednoduše. Je to řešení například pro letiště, obchodní centra, nádraží nebo úřady," doplnil Martin Pavliska.

Firma HENNLICH je v současné době schopna dodávat zařízení v průběhu dvou až tří týdnů. „Věřím ale, že budeme schopni dodávky i urychlit," doplnil Martin Pavliska.

Litoměřická firma již delší dobu pomáhá při zajištění ochranných pomůcek proti koronaviru. Před několika týdny zahájila 3D tisk pomůcek pro výrobu ochranných roušek a od minulého týdne vyrábí také pomocí 3D tisku ochranné štíty. Ty například využívá litoměřická policie a některé záchranné složky. Firma také vyvinula a sestrojila mlžná děla, která se například v koronavirové pandemii používají pro dezinfekci ulic hlavních měst Peru a Chile.

hodnocení

Diskuze