TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

7 kariérních tipů pro inženýry

23.10. 2014by Admin E-konstruktér

Být úspěšným inženýrem vyžaduje víc než jen být dobrý v matematice a přírodních vědách.

 

Bez ohledu na to, zda jste promovali v květnu nebo před 20 lety, existují zde určité tipy a strategie, které můžete využít ke zvýšení svých šancí na kariérní postup, z nichž některé by vás mohly překvapit. Pojďme se proto podívat na několik těchto tipů, které mohou všichni inženýři využít k rozvíjení své kariéry tím správným směrem.

1. Uvažujte jako obchodník. Tenhle tip snad může mnohé z vás překvapit, ale realita je taková, že strojírenské firmy stále častěji hledají inženýry, kteří dokážou uvažovat jako obchodníci. Chtějí inženýry, kteří mají zkušenosti s přípravou strategií a plánů a dovedou se orientovat v rozvaze a výsledovce. Všichni inženýři potřebují rozumět tomu, jak jsou obchodní rozhodnutí ovlivňována celkovými náklady na produkci výrobků společnosti.

2. Uvažujte mimo zavedená schémata. V tomto případě se „zavedená schémata" vztahují na váš vlastní obor. Možná jste na vysoké studovali strojní inženýrství, ale mnoho dnešních složitých výrobků obsahuje software a zabudovanou elektroniku, takže se občas budete potýkat s konstrukčními problémy, které jdou nad rámec vašeho technického oboru. Naučte se základy dalších příslušných oborů, jako je návrh elektronických obvodů a softwarového vybavení.

3. Buďte týmový hráč. Kolektivní návrh je součástí reality dnešního vývoje produktů a konstrukční týmy se rozšiřují o další a další lidi, z nichž mnozí nejsou inženýři. Všechny tyto obory musí společně řešit složité problémy a přicházet s řešeními, která umožní uvést produkty na trh. V důsledku toho jsou komunikační a další „měkké" dovednosti stejně důležité, jako technická odbornost.

4. Buďte inovativní. Inovace u nových produktů je to, čím se odlišují úspěšné společnosti od svých konkurentů. Buďte vždy otevření novým nápadům, i když pocházejí ze zdrojů mimo vaši skupinu. Dávejte si pozor na zaujatost proti externím nápadům, která v některých firmách existuje. Inženýry, kteří podporují inovativní myšlenky, firmy odmění bez ohledu na to, odkud se vzaly.

5. Buďte aktivní absolvent. Udržujte kontakt se svou alma mater nabídkou účasti v odborných společnostech, abyste si rozšířili svůj okruh kontaktů v oboru, a psaním odborných článků a/nebo organizováním odborných akcí na oborových konferencích, abyste si rozšířili zkušenosti a zároveň zvýšili reputaci vaší společnosti.

6. Nepřestávejte se vzdělávat. To je naprosto zásadní, protože nástroje používané k návrhu a analýze výrobků se neustále mění a zlepšují. Udržujte si náskok před ostatními a vyhledávejte nové úkoly a příležitosti naučit se nové technologie, zapište se do vzdělávacích programů a využijte na maximum vzdělávací příležitosti hrazené zaměstnavatelem. 

7. Pracujte na svých „měkkých" dovednostech. Pro postup v inženýrské kariéře jsou zásadní všechny formy komunikace – psané i ústní. Pokud jste inženýr, který chce jednou povýšit na manažerské místo, budete muset umět bez problémů komunikovat se zákazníky, přednášet prezentace a pracovat s externími dodavateli, agenturami apod. Rozvoj těchto „měkkých" dovedností je proto klíčový. 

zdroj: designworldonline.com

POŽADAVKY, POŽADAVKY, POŽADAVKY!

CO JE VLASTNĚ KONSTRUOVÁNÍ?

KOLIK VYDĚLÁVAJÍ KONSTRUKTÉŘI V USA

 

 

hodnocení

Diskuze