TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

Společnost RAVEO s.r.o. se stala autorizovaným distributorem zdvižných převodovek ZIMM GmbH

12.10. 2015by Admin E-konstruktér

Zdvižné převodovky jsou prakticky mechanické lineární pohony tvořeny šnekovou převodovkou s integrovanými axiálními ložisky, které jsou oporou pro trapézový či kuličkový šroub.

Zdvižné převodovky ZIMM jsou synonymem pro kvalitu a díky neustálému vývoji jsou využívané ve všech odvětvích počínaje automatizací, automobilovým průmyslem, letectvím až po vesmírný výzkum. Zdvižné převodovky jsou vyráběny v rozsahu 5 kN až 1.000 kN. I přes nejširší výkonový rozsah v oboru nabízí ZIMM standardní dodací termín do tří týdnů.

základní prvky zdvižných převodovek ZIMM série Z

základní prvky zdvižných převodovek ZIMM série Z

 Z série


 ZIMM serie ZZimm serie Z

 

 

 

 

Tyto zdvižné převodovky se vyznačují širokou variabilitou. Převodovku je možno uchytit ze všech stran a navíc ve svém těle integruje otvory pro kyvné uložení. Masivní žebra umožňují velmi dobré chlazení pro aplikace s vysokou dynamikou. ZIMM používá jiné mazivo pro mazání šroubu a pro mazání samotné převodovky což umožňuje daleko větší dynamické zatížení.

zdvih:až 6000 mm

zatížení: 5kN až 1.000 kN

rychlost: až 300 mm/s

šroub: kuličkový, trapézový
princip: aktuátor (pohyblivý šroub), translační (pohyblivá matice)

GSZ série


ZIMM serie GSZ

Zdvižná převodka s velmi hladkým povrchem těla je určena pro aplikace, kde je nutná častá údržba povrchu. Typické jsou aplikace pro potravinářský a medicínský průmysl.

zdvih: až 5000 mm

zatížení: 2,5 kN až 100 kN

rychlost: až 300 mm/s

šroub: kuličkový, trapézový
princip: aktuátor (pohyblivý šroub), translační (pohyblivá matice)

 


MSZ série


  ZIMM serie MSZ

MSZ zdvižné převodovky jsou levnou možností pohonu pro jednoduché aplikace, jako je ruční pohon nebo provozní režim s nižším pracovním cyklem. Jde tedy o cenově dostupnou řadou zdvižných převodovek.

zdvih: až 4000 mm

zatížení: 5 kN až 25 kN

rychlost: až 100 mm/s

šroub: kuličkový, trapézový
princip: aktuátor (pohyblivý šroub), translační (pohyblivá matice)

Příslušenství ZIMM

Pro naše zákazníky je velmi zajímavá modularita systému zdvižných převodovek ZIMM. Nabízíme prakticky všechny možnosti výbavy zdvižných převodovek počínaje spojení s jakýmkoliv elektromotorem (AC, DC, servo, direct drive), koncové snímače (mechanické, indukční, optické), upevnění (oka, kloubové oka, příruby), matice (bezpečnostní, s osazením), krytování (měchy, kovové spirálové kryty), přenosové elementy (spojky, propojovací elementy) a mazání (kompletní a ucelený systém pro mazání převodovky i šroubu).

Svým zákazníkům nabízíme v rámci podpory kompletní výpočty a poradenství pro optimální řešení včetně 3D modelů.

 sestava zdvižných převodek s ukázkou variability zakončení šroubu

sestava zdvižných převodek s ukázkou variability zakončení šroubu

Správné mazání je klíčem pro dlouhou životnost

 

 

 

 


Pro dlouhou životnost a bezproblémový provoz, je důležitá nejen správná volba konstrukce a vysoká kvalita výrobku, ale také správná údržba a mazání. Pro optimální mazání převodovky i šroubu výrobce ZIMM investoval své mnohaleté zkušenosti a výsledky mnoha praktických zkoušek ve vlastních laboratořích, ve kterých byly pečlivě vybrány a otestovány speciální a osvědčené maziva. Pro zajištění správného mazání, nabízíme kompletní sortiment maziva a automatických mazacích systémů.

http://www.raveo.cz/zdvizne-prevodovky

hodnocení

Diskuze