TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

Skupina Schaeffler představila Bearings 10.0 - nástroj pro navrhování ložisek

29.03. 2016by Admin E-konstruktér

BEARINX 10.0: Nyní zahrnuje i řadu ložisek TORB – nové funkce jsou také v zákaznických verzích

HERZOGENAURACH, 9. února 2016.

Už podesáté přicházejí inženýři ze společnosti Schaeffler s přepracovanou verzí osvědčeného výpočetního softwaru BEARINX, dostupného uživatelům z celého světa. Tvůrci rozšířili možnosti výpočtů při dimenzování valivých ložisek, umožnili detailní zohlednění ozubení a do programu začlenili univerzální komponentu OptiKit, sloužící k optimalizaci libovolných parametrů. Díky novému uspořádání zadávacích dialogů se software nyní lépe ovládá. Mnohých vylepšení doznal i výběr ložisek. Integrována jsou toroidní ložiska (TORB), která přišla na trh v roce 2015. Tyto produkty kombinují možnost nastavování úhlu naklápěcího soudečkového ložiska s možností posouvání v axiálním směru válečkového nebo jehlového ložiska. Funkce výběru ložisek také zahrnuje možnost libovolně kombinovat řady valivých prvků v rámci jednoho ložiska. To může být zajímavé třeba v případě návrhu asymetrického dvouřadého ložiska, které musí odolávat vysokým, ale v obou směrech rozdílným axiálním zatížením. Mnohá z vylepšení se týkají i zákaznických verzí softwaru BEARINX, které společnost Schaeffler nabízí externím uživatelům.

Zákaznické verze softwaru BEARINX

BEARINX představuje výkonný nástroj, který inženýrům firmy Schaeffler umožňuje navrhovat a konfigurovat uložení v komplexních systémech a jejž mohou v rámci koncernu využívat po celém světě. Na přání mnoha klientů, kteří si chtějí navrhovat vlastní aplikace, jsou k dispozici i zákaznické verze softwaru BEARINX. Ty sestávají z jednotlivých výpočetních modulů, extrahovaných za tímto účelem z plné verze programu. Tyto moduly jsou k dispozici zákazníkům, aby se mohli intenzivně zapojit už do rané fáze vývoje produktů. Nabídka zahrnuje moduly BEARINX-online Easy pro každého, výpočty BEARINX-online pro zákazníky společnosti Schaeffler, odbytové partnery i vysoké školy a lokální verzi BEARINX-VIP pro vývojové partnery.

Zákaznické verze softwaru BEARINX využívají databázi ložisek, která obsahuje všechna katalogová ložiska značek koncernu Schaeffler. Skrytě se ukládají i data týkající se vnitřního osazení ložisek, která se následně zohledňují při výpočtu životnosti. Výsledné výpočty jsou tak podstatně kvalitnější, než když se při návrhu ložiska používá aproximace, neboť se přihlíží jak k profilovým datům valivých drah, tak i k valivým prvkům.

Další informace o různých zákaznických verzích programu naleznete na adrese www.schaeffler.de/berechnung.

Ekonomicky výhodné využívání modulů BEARINX pro zákazníky

Zákaznické verze jsou velmi zajímavé i z hlediska nákladů. Nejširší okruh zákazníků, tvořený více než 12000 registrovanými uživateli, využívá v současné době řadu BEARINX-online Easy, která je dostupná na internetu. Oblíbené jsou i moduly BEARINX-online, jejichž využívání je upraveno smluvně – zákazníci společnosti Schaeffler zaplatí jen jednorázovou náhradu nákladů při zavedení. Vysoké školy však mohou v rámci výuky využívat software BEARINX-online bezplatně.

BEARINX-online Easy pro každého

Výpočetní moduly řady Easy jsou vytvořeny na bázi asistentů z plné verze programu a jsou po prvotní registraci bezplatně přístupné na internetu. O jejich oblibě svědčí zvyšující se počet uživatelů. Nabídka řady BEARINX-online Easy nyní zahrnuje následující moduly:

  • BEARINX-online Easy Linear
  • BEARINX-online Easy Friction
  • BEARINX-online Easy Linearsystem
  • BEARINX-online Easy Ballscrew
  • BEARINX-online Easy RopeSheave
  • BEARINX-online Easy Emachine

BEARINX-online pro zákazníky a odbytové partnery společnosti Schaeffler a pro vysoké školy

Výpočty modulů BEARINX-online se odvozují na systémové úrovni zplné verze programu a omezenému okruhu zákazníků nabízejí i rozsáhlejší možnosti výpočtů a analýz:

  • BEARINX-online pro výpočty hřídelí
  • BEARINX-online pro výpočty vřeten
  • BEARINX-online pro výpočty lineárních prvků

Využívání těchto modulů se řídí příslušnou smlouvou a je spojeno s počátečním školením a zaplacením jednorázové úhrady nákladů tohoto školení. Poplatky za údržbu a poskytnutí licence se neplatí. Výpočty probíhají online, instalace na straně zákazníka není potřebná. Po uzavření smlouvy o používání obdrží zákazník své přístupové údaje (jméno a heslo) a získá tak možnost vytvářet vlastní výpočetní modely hřídelových systémů a analyzovat možnosti jejich uložení.

www.schaeffler.cz

Skupina Schaeffler je v celosvětovém měřítku předním integrovaným dodavatelem automobilového průmyslu a dalších průmyslových odvětví. Tento koncern je zárukou nejvyšší kvality a výrazného inovačního potenciálu. Výrobou přesných součástí a systémů určených pro motory, převodovky a podvozky, a také nabídkou řešení v oblasti valivých i kluzných ložisek pro nejrůznější průmyslové aplikace, přispívá skupina Schaeffler významnou měrou k realizaci projektu „Mobilita zítřka". V roce 2015 dosáhla společnost obratu ve výši zhruba 13,2 miliardy eur. S více než 82000 zaměstnanci je skupina Schaeffler jednou z největších světových technologických firem v rodinném vlastnictví, která prostřednictvím asi 170 provozů v 50 zemích disponuje celosvětovou sítí výrobních podniků, výzkumných a vývojových zařízení a distribučních společností.

Průmyslová divize zajišťuje prostřednictvím celosvětové, na trh orientované organizace aplikační poradenství ohledně komponent a systémů pro zákazníky z přibližně 60 různých průmyslových odvětví. Nabídka společnosti sahá od několikamilimetrových miniaturních ložisek až po velkorozměrová ložiska o několikametrovém vnějším průměru.

Sledujte nás na Twitteru @schaefflergroup a nenechte si ujít žádné aktuální tiskové zprávy a novinky.

Obrázky: Schaeffler

 

Program BEARINX k výpočtům valivých ložisek je dobře etablován na trhu. Prostřednictvím speciálních online verzí nabízí společnost Schaeffler lidem z mnoha cílových skupin šanci, aby sami využívali výjimečných možností softwaru BEARINX.


Důležitý faktor při navrhování ložisek na kritických místech: Díky softwaru BEARINX může Schaeffler už ve fázi návrhu zjistit, jak se bude ložisko chovat při specifických provozních podmínkách.

www.schaeffler.cz

 

hodnocení

Diskuze