TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

Proč je dimenzování sušičky stlačeného vzduchu tak důležité?

24.03. 2019by Admin E-konstruktér

Příliš často jsou sušičky vzduchu umísťovány v horkém prostředí, kde je vysoká okolní teplota a výstupní teplota kompresoru.

Toto je potřeba při dimenzování sušičky vzít v úvahu tak, aby sušička měla dostatečnou kapacitu pro odstranění vody ze vzduchu.

Problémem je množství vlhkosti ve stlačeném vzduchu při zvýšených teplotách a schopnost sušičky – pokud se jedná o kondenzační sušičku tlakového vzduchu – vytlačit teplo, které se uvolňuje, když se z proudu vzduchu kondenzuje vlhkost. Čím je přívodní vzduch teplejší, tím více vlhkosti obsahuje, a každých 20 °F teploty navíc zdvojnásobuje množství vodní páry ve vzduchu.Takže více horký vzduch potřebuje sušičku s větším výkonem chladicího okruhu nebo v případě adsorpční sušičky více pohlcovače vlhkosti.

Pokud je vaše sušička vzduchu vystavena okolním teplotám přesahujícím 35 °C nebo okolní teplota vzduchu při extrémních provozních podmínkách teploty a vlhkosti přesahuje 35 °C, pravděpodobně budete muset vaši sušičku předimenzovat. Výrobci sušiček udávají v prodejní dokumentaci snížení výkonu svých sušiček v závislosti na okolní teplotě. Věnujte tomu pozornost, protože jinak bude ve stlačeném vzduchu vlhkost, což představuje problém.

Je třeba poznamenat, že předimenzování sušiček má další výhodu, kterou je menší pokles tlaku. Tím se dostane do vašich strojů a zařízení vyšší tlak vzduchu nebo vám to umožní snížit výstupní tlak kompresoru. A pokud si zakoupíte cyklickou kondenzační sušičku nebo adsorpční sušičku s elektronickým řízením rosného bodu, sníží se spotřeba elektrické energie nebo potřeba proplachování vzduchem, pokud to podmínky průtokového množství nebo vlhkosti stlačeného vzduchu umožní.

 

zdroj: pneumatictips.com
hodnocení

Diskuze