TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

Představení firmy Prüftechnik NDT

04.06. 2018by Admin E-konstruktér

Na českém a slovenském trhu zastupuje firma Consenta spol. s r.o. německého výrobce vířivoproudé techniky Prüftechnik NDT, která spadá do koncernu Prüftechnik Dieter Busch AG.

 

Prüftechnik NDT vyvíjí řešení pro kontrolu povrchových vad všech typů hutních polotovarů (trubek, tyčí a drátu) jak v procesu výroby tak finální kontrolu. Dodáváme široké spektrum vířivoproudých přístrojů a příslušenství od jednoduchých aplikací až po komplikované systémy na míru zákazníků včetně návrhu, výroby, instalace a uvedení do provozu. Jsme schopni kontrolovat drát od průměru 0,1 mm až po trubku 1000 mm. Níže uvádíme naše hlavní oblasti kontroly:

Kontrola žhavého drátu nebo tyče

Poškozené tažné rolny mohou zanechat, při tažení drátu nebo tyče, otisk v pravidelných intervalech. Tato technologie umí tyto vady odhalit, i když jsou velice slabé. Pro tuto aplikaci používáme speciální vodou chlazené cívky, konstruované až na teplotu 1200°C.

Zkušební systém umožňuje kontrolu a sběr procesních dat až do rychlosti 120 m/s, při rozsahu průměrů 5 – 130 mm

 

Kontrola tyčí a drátu

Tato kontrola patří k nejběžnějším v široké škále výroby včetně tažených a převíjecích linek. Rotační systém různých velikostí pro detekci podélných vad se mnohdy kombinují s cívkou pro kontrolu příčných a bodových vad. 

 


 

Kontrola svaru

V případu svařovacích metod jako je TIG, laser, HF nebo ERW, nabízí vířivoproudá technika vysoce přesnou metodu

kontroly svaru hned po svařování a tím spolehlivě snižuje chybovost svaru a následnou kvalitu finálního produktu.
 
 
 

Zkoušení celého povrchu

Technologie zkoušení průchozí cívkou zajišťuje zkoušení materiálu po celém povrchu. V případě trubek vířivoproudá technika zajišťuje, že trubky jsou těsné a splňují rozsah mezinárodních standardů včetně ASTM, API, BS, JIS, ETTC, ENEL, EN 10246 a SEP 1925/1917/1914.
 

 

Rozptylové toky

Tato speciální technologie umožňuje detekovat vady od 0,1 mm hloubky na černém materiálu, kde díky kvalitě povrchu by nebylo možné využít vířivoproudou techniku pro detekci takovýchto vad. 
 
 
 
 

V případě zájmu kontaktujte našeho specialistu na níže uvedeném kontaktu

Jan Buk

tel. +420 736 538 390

email: buk@consenta.cz

www.consenta.cz


hodnocení

Diskuze