TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

Plynulé a plně elektrické přestavování výšky

13.11. 2016by Admin E-konstruktér

Pracoviště všeho druhu lze plynule výškově přestavovat pomocí systému Movotec SMS (Spindle Motor System). Elektromotor s vřetenovým pohonem představuje prostorově úspornou alternativu k běžným hydraulickým systémům. Za tímto systémem stojí společnost SUSPA.

U výškového přestavování těžkých břemen se často používají hydraulické systémy, které pomocí hydraulického čerpadla vytlačují olej do zvedacích prvků a vyvolávají tím pohyb nahoru.

Problém: Kromě zvedacích prvků a řízení se na objekt musí navíc nainstalovat čerpadlo a hydraulická vedení. To stojí místo a čas. Alternativu zde nabízí společnost SUSPA: Movotec SMS (Spindle Motor System). Tento systém je zaměnitelný 1:1 s hydraulickými systémy, neboť rozteče otvorů pro přišroubování, geometrie i velikost jsou identické.

„Systém Movotec SMS se skládá pouze z elektromotoru s vřetenovou převodovkou, z takzvaných aktuátorů (zvedacích prvků) a zřízení", vysvětluje Andreas Strobel, ředitel divize marketingu a prodeje mechanických aplikací. „Díky tomu potřebuje méně prostoru než hydraulický systém a lze ho rychleji a snáze namontovat."

Kompaktní a výkonný

Navzdory své kompaktnosti je systém Movotec SMS výkonný. Každý aktuátor dokáže nadzvednout 150kg. Pospojovat lze až osm aktuátorů, takže lze pohybovat břemenem o maximální hmotnosti 1,2t. Integrace systému Movotec SMS do výrobních a montážních linek by měla jít tudíž realizovat velmi snadno. Rychlost se přitom pohybuje okolo 8mm/s. Elektrický vřetenový pohon by měl navíc umožňovat větší volnost pohybu. Protože tento mechatronický systém pracuje bez hydraulického oleje, poskytuje sílu 750N i ve směru tahu. U mnohých hydraulických systémů není naproti tomu možný aktivní zpětný tok oleje, protože by přitom vznikalo vakuum.

Movotec SMS se uplatňuje například na továrních a montážních pracovištích. Je k dostání ve čtyřech velikostech – s délkami zdvihu 150mm, 200mm, 300mm nebo 400mm. Požadovanou výšku lze plynule nastavovat ručním spínačem, který může být namontován na objektu. U verze 300 mm má například systém v zasunutém stavu délku 635mm. Když motor vysune vřeteno, je možná maximální délka 935mm.


 
http://www.suspa.com/cz/movotec-sms/
hodnocení

Diskuze