TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

Lineární odměřování - membránové potenciometry

23.08. 2013by Admin E-konstruktér

Pro lineání odměřování nemusíte použivat pouze běžné indukční snímače, ale i membránové potenciometry.

Membránové potenciometry (lineární snímače vzdálenosti) série LFP od společnosti Novotechnik dobře poslouží ve stísněném prostoru nebo v případě napjatého rozpočtu. Membránové potenciometry série LFP kromě svého tenkého profilu poskytují některé další jedinečné výhody, mezi něž patří linearní opakovatelnost ±0,3 % a životnost více než 25 milionů cyklů. Tyto hodnoty tak zvyšují laťku co se týče požadavků na membránové potenciometry.

Modely série LFP fungují na principu šroubu s kolíkem, který je připevněný k zařízení a pojíždí po membráně. Tím, jak vyvíjí tlak, dochází k propojení snímané dráhy s dráhou vodivé barvy vytištěné na podkladu. Jak se šroubek pohybuje po membráně, sledovaný odpor na připojovací zástrčce se mění v závislosti na jeho pozici.

Mezi další výhody série LFP patří hermetická ochrana zabraňující vniknutí tekutiny a prachu podle stupně krytí IP 67 a funguje při teplotách až do 125°C. Produkty této série jsou nabízeny v deseti standardních délkách od 50 do 500 mm.

Typické aplikace pro tento typ odměřovacích senzorů jsou v lineárních pohonech použitých v autech, nákladních vozech,  robotice a třeba v pohonech nastavení polohy solárních panelů.

Zdroj: www.designworldonline.com

Máte z těmito odměřovacími systémy zkušenosti? Podělte o ně s ostatními:
hodnocení

Diskuze