TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

Lehkost s herkulovskou silou

05.06. 2015by Admin E-konstruktér

Nový velký válec DSBG je silnější než předchůdce a váží o 20 % méně.

     Válec DSBG je ekonomický, odolný a dobře zkonstruovaný. Přesto, že váží o pětinu méně než jeho předchůdce, je dokonce silnější. Konstrukce s pístnicí a nově vyvinutými koncovými víky umožňují, aby tento velký válec byl nejlehčím ve své třídě - a navíc za atraktivní cenu.
Nové velké válce DSBG je k dispozici ve čtyřech velikostech: 160, 200, 250 a 320 mm. Díky zdvihům na zakázku a rozsáhlé stavebnici výrobku s mnoha variantami, jako například provedení do výbušného prostředí ATEX či tepelná odolnost až do 150 °C, jsou DSBG velmi přizpůsobivé nejrůznějším aplikacím, a poskytují vynikající výkon - i v drsných podmínkách. Adaptabilní čidla na válce SMT-8M-A se snadnou instalací a výkonná technologie pneumatického připojení činí DSBG bezkonkurenčním řešením v libovolné aplikaci.
Méně viditelným, ale ve skutečnosti klíčovým rysem je tlumení v koncových polohách P. V případě menší energie nárazu ji pružné kroužky zcela pohlcují a současně snižují hlučnost a vibrace. Při vyšších energetických úrovních tyto kroužky účinně podporují nastavitelné pneumatické tlumení PPV. Píst vyžaduje také mnohem méně prudké brzdění, než tomu bylo u jeho předchůdců. Navzdory tomu jsou válce DSBG velmi přesné v koncových polohách: už při tlaku 3-4 bary se pružné dorazy stlačí natolik, že se píst opře o přesný kovový doraz.

www.festo.cz

Nové velké válce DSBG disponují velkým výkonem a menší hmotností

Nové velké válce DSBG disponují velkým výkonem a menší hmotností

hodnocení

Diskuze