TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

HENNLICH na MSV představí prvního kolaborativního robota

12.09. 2019by Admin E-konstruktér

Litoměřická strojírenská firma HENNLICH, která se MSV pravidelně účastní již od začátku 90. let minulého století, představí na letošním veletrhu několik novinek. Asi hlavním „tahákem“ bude první kolaborativní robot v portfoliu firmy.

Mezi novinkami jsou ale také nové pneumatické prvky, unikátní lehký energetický řetěz nebo speciální spojky pro uchycení přívodů energií ke kolaborativním robotům. Stánek společnosti HENNLICH najdete vhale V113.

První kolaborativní robot od HENNLICHa

HENNLICH se pouští na pole kolaborativních robotů. Na MSV představí kolaborativní robotické rameno Panda od německé společnosti Franka Emika (obr. č. 1). Robotické rameno dosahuje vysoké opakovatelné přesnosti i při vysokých rychlostech. Velká citlivost umožňuje provádět jemné úkony při lisování, zakládání nebo šroubování. Rameno je osazeno více než 100 snímači, čím je zajištěna rychlá detekce a reakce na případnou nechtěnou kolizi v řádu milisekund.

 

HENNLICH na letošním MSV představí vůbec poprvé kolaborativního robota Franka Emika. (Foto:Franka Emika/HENNLICH)

Nové pneumatické prvky HENNLICH

Společnost HENNLICH na MSV představí nového pneumatické komponenty ve spolupráci s předním světovým výrobcem působícím ve 117 zemích světa, který se vyznačuje širokým sortimentem a skvělým poměrem výkon/cena, a svůj vývoj směřuje na průmyslovou automatizaci.

 

HENNLICH na MSV představí nové pneumatické prvky. (Foto: E.MC/HENNLICH)

Unikátní lehký energetický řetěz

Inspirován přírodou, určený pro průmysl – to je nový energetický řetězec E4Q, který HENNLICH představí na MSV. Články tohoto typu energetického řetězu mají hladký a zaoblený tvar a zcela novou koncepci příček se sníženou hmotností a jednoduchým uzamykáním. Tyto inovace umožňují otevření i zavření řetězu během několika sekund bez použití nářadí. Energetický řetěz byl vyvinut speciálně pro dlouhé samonosné pojezdy.

 

Na MSV představí HENNLICH také unikátní lehký energetický řetěz E4Q s novou koncepcí příček se sníženou hmotností a jednoduchým uzamykáním.(FOTO: igus/HENNLICH)

Modulární systém pro odlehčení tahu CFU

Tribologicky optimalizovaný modulární systém pro odlehčení tahu CFU – to je novinka, kterou na letošním MSV představí firma HENNLICH. Systém umožňuje rychlé a jednoduché vkládání kabelů. V jednom systému energetického řetězu lze vést kabely a hadice o různých průměrech. Dosahuje vysoké přídržné síly a je tak vhodný i pro dlouhé pojezdy.

 

HENNLICH na MSV představí tribologicky optimalizovaný modulární systém pro odlehčení tahu CFU. (FOTO: igus/HENNLICH)

UR svorky pro přívod energií k robotům

Přivézt bezpečně energie ke všem osám kolaborativních robotů malých velikostí bude nyní snadnější. Umožní to UR svorky - novinka v portfoliu firmy HENNLICH, kterou představí na letošním MSV. Na tělo robotů se snadno připojí pomocí nastavitelných připojovacích pásek, které si zákazník může nastavit dle vlastní potřeby. Jsou dostupné i v plastovém provedení se zaobleným designem pro kolaborativní roboty.

 

UR svorky, které HENNLICH představí na MSV, zajistí bezpečný a snadný přívod energií ke všem osám kolaborativních robotů malých velikostí. 

Lineární vedení HDR pro jednokolejnicové aplikace

Lineární vedení HDR je novinkou, kterou na letošním MSV představí firma HENNLICH. Vedení z produkce světového lídra, japonské firmy THK je především díky tuhé konstrukci vhodné pro jednokolejnicové aplikace, které jsou tak kompaktnější a lehčí. Kuličkové dráhy na boku kolejnice předcházejí usazování nečistot. Pro ještě vyšší ochranu proti znečištění je pak možná kombinace s krycím páskem na kolejnici. U lineárního vedení HDR lze široce kombinovat různé typy vozíků a kolejnic nebo dodat obě části zvlášť.

hodnocení

Diskuze