TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

FIRMA RAVEO ROZŠIŘUJE SKLADOVÉ KAPACITY LINEÁRNÍHO VEDENÍ CPC

29.05. 2016by Admin E-konstruktér

Lineární vedení CPC patří k prémiovým produktům v oblasti lineárního vedení a v oblasti miniaturního provedení patři ke světové špičce.

   

Jelikož se naše pozice na trhu lineárního vedení stále více upevňuje, rozhodli jsme se zakoupit nový, plně automatický stroj pro řezání lineárního vedení. Od této nemalé investice si slibujme ještě kratší doby dodání lineárního vedení a vyšší kvalitu dodaného produktu. S pořízením nového stroje také zdvojnásobujeme skladové zásoby jednotlivých komponent, abychom mohli uspokojit poptávku našich zákazníků.

 Obecně

Už v základním provedení je vozík vybaven kovovým koncovým těsněním, které zabraňuje vniknutí hrubých nečistot a chrání vnitřní jemné těsnění, které zabraňuje vniknutí prachových nečistot. Navíc snižuje ztráty maziva a zaručuje vyšší tuhost vozíku což je velkou výhodou pro dynamické aplikace.

Další zajímavostí je fakt, že každý vozík v sobě skrývá zásobník maziva, který je na přání doplněn mazivem.

Vozíky jsou nabízeny buď standardně s kuličkami, nebo při požadavku na nízkou hlučnost také s kuličkovým řetězem.

Nízká hlučnost kuličkového řetězu Standardní systém s kuličkami
 Kontaktní bod je mezi kuličky a kuličkovým řetězem, takže tlak na kuličky je nízký.   Kontaktní bod je mezi jednotlivými kuličkami, takže tlak na povrch kuliček je vyšší.

Standardní lineární vedení ARC/HRC

Lineární vedení ARC/HR obsahuje čtyři řady cirkulujících ocelových kuliček, které jsou uspořádány v konfiguraci do O a svírají 45°kontakt s ocelovou kolejnicí. Tím je zaručena vysoká zatížitelnost a tuhost.
Mezi hlavní výhody řady ARC/HRC patří vysoká tuhost konstrukce, vynikající dynamické funkce (maximální rychlost 10 m/s a zrychlení 450 m/s2) a ochrana proti prachu dvojitým koncovým těsněním.

Standardní kuličkové lineární vedení ARC/HRC je vyráběno ve velikostech 15,20,25,30,35,45,55 a do velikosti 35 je standardně skladem. K jednotlivým kolejnicím nabízíme vozíky v několika základních provedeních jako je přírubové a kompaktní provedení ve třech základních délkách: S, M, L.

Široké lineární vedení WRC

Nově nabízíme také široké vedení WRC pro přenos velkých klopných momentů, které je používáno zejména u vertikálních os.

 

Obsahuje čtyři řady rotujících ocelových kuliček. Dostupné ve velikostech 21/15 a 27/20. Stejně jako řada ARC/HRC má i řada WRC vynikající dynamické vlastnosti (max. rychlost 10 m/s a zrychlení 450 m/s2).

Miniaturní lineární vedení MR

Miniaturní provedení patří k chloubám firmy CPC. Ono také výroba lineárního vedení o šířce 3 mm není úplně snadnou záležitostí. Zde firma CPC patří právem ke špičce na trhu a může se chlubit významnými zákazníky v oblasti medicíny a robotických uchopovačů.

Řada MR obsahuje dvě řady rotujících kuliček v unikátním designu, jenž zaručuje vysokou tuhost a přesnost.
Mezi hlavní vlastnosti patří vysoké zatížení a moment, unikátní cirkulace ocelových ložisek, speciální systém mazání a precizní provedení (N standardní, H vysoká, P nejvyšší).

Kompletní sortiment je rozdělen do velikostí 3, 5, 7, 9, 12, 15 což zároveň určuje i šířku samotné kolejnice.

V loňském roce CPC poprvé v historii představilo i vedení s válečkovým vedením, které bude tento rok zkompletováno do ucelené řady velikostí a završí se tak kompletní nabídka všech typů lineárního vedení.

Na přání jsme schopni dodat kolejnice se speciální povrchovou úpravou.

 Kolejnice    Vozík
 Označení  Cena za 1m    Označení  Cena za ks
 ARC/HRC 15  1496 CZK    ARC 15MS  392 CZK
 ARC/HRC 20  1653 CZK    ARC 20MS  502 CZK
 ARC/HRC 25  1733 CZK    ARC 25MS  588 CZK
 ARC/HRC 30  1814 CZK    ARC 30 MS  818 CZK
V případě zájmu o větší množství Vám nachystáme individuální cenu dle poptávaného množství.

Kompletní technickou dokumentaci a 3D modely najdete na internetových stránkách www.raveo.cz

 

hodnocení

Diskuze