TOPlist
header-print
Sekce

Novinky

AGC Automotive vyhlásil Technowizz, podpoří studenty techniky

17.09. 2018by Admin E-konstruktér

AGC Automotive Czech také letos podpoří stovkami tisíc korun studenty techniky. Firma ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací vyhlásila 3. ročních soutěže Technowizz.

V ní si mohou studenti a školy, kteří nejlépe splní zadané úkoly, rozdělit až 325.000 korun. Do soutěže se mohou přihlásit studenti technických oborů na středních nebo vyšších odborných školách z Ústeckého, Libereckého a Karlovarského kraje a okresů Kladno, Mělník a Rakovník. Uzávěrka přihlášek je 1. října 2018 zasláním jednoduché přihlášky. Kompletní informace je možné najít na stránce www.komunitninadace.cz.

Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech: „Naše firma má v Chudeřicích téměř 100 letou tradici, která je spojena s místním průmyslem. Řekl bych, že je skoro naší povinností pomoci rozvíjet technické talenty nejen v regionu. Jsem proto rád, že i tento rok můžeme přispět šikovným mladým lidem, kteří se zajímají o techniku a zároveň i jejich školám a učitelům. Bez nadaných a zručných lidí s vystudovanými technickými obory se český průmysl neobejde. Věřím, že se nám pomocí soutěže Technowizz povede podchytit mladé talenty z technických škol."

Do soutěže Technowizz se mohou přihlásit studenti všech ročníků strojních nebo elektrotechnických oborů středních a vyšších odborných škol z vybraných regionů. Může přitom jít o školy soukromé i veřejné. „Studenti se mohou přihlásit jednotlivě nebo ve dvou- a tříčlenných týmech. Předpokládáme i účast jednoho z pedagogů jako vedoucího týmu. Pro studenty připravila společnost AGC Automotive Czech pět okruhů odborných témat, které jsou z reálného života firmy," uvedl Petr Veselý z Ústecké komunitní nadace.

 

Soutěž Technowizz je také výborná možnost pro studenty, jak navázat kontakt sAGC Automotive Czech, která je největším výrobcem autoskel v Česku. „Řešení v rámci Technowizzu se může stát například součástí školní praxe nebo bakalářské práce. Na jeho implementaci se mohou studenti podílet jako externí či interní člen týmu v naší společnosti," vypočítává další výhody pro mladé studenty Lukáš Vavřina, který má v AGC Automotive Czech na starost péči o mladé talenty.

 

Pro vítěze jsou připraveny zajímavé finanční odměny. Vítězní jednotlivci nebo členové týmů v rámci témat dostanou jako odměnu 10.000 korun, jejich školy pak na technické vybavení dalších 30.000 korun. Garanti studentů, tedy pedagogové pak obdrží po 5.000 korunách. Celkem si tak mezi sebou autoři vítězných řešení zadaných témat mohou rozdělit až 325.000 korun.

AGC Automotive Czech soutěž financuje prostřednictvím svého Dárcovského fondu AGC, který spravuje Ústecká komunitní nadace. Ta má na starost organizaci soutěže. „Přihlášky si mohou zájemci stáhnout na webu nadace www.komunitninadace.cznebo na www.agcautomotive.cz a vyplněné poslat na náš email do 1. října. Zadání je nutné zpracovat do konce ledna 2019. S vyhlášením výsledků počítáme koncem března," uvedl Petr Veselý z Ústecké komunitní nadace.

Dárcovský fond AGC Automotive Czech není jedinou aktivitou firmy na podporu technického vzdělávání. Firma dlouhodobě podporuje také vysokoškolské vzdělávání technického směru. Spolupracuje například s UJEP vÚstí nad Labem, ČVUT v Praze nebo TUL v Liberci. Této univerzitě AGC Automotive Czech přispěla na vývoj studentské formule.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Ročně vyrobí přes 30 milionů kusů autoskel. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla a dvojkou na trhu automobilových skel v Evropě. V současné době skupina AGC dodává skla pro všechny významné světové značky automobilů, jako Bentley, Porsche, Mercedes, Audi, BMW, Toyota, Volkswagen, Škoda, GM, FORD, Renault, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

Více informací o soutěži na www.agcautomotive.cz nebo www.komunitninadace.cz

hodnocení

Diskuze